• Návšteva budúcich prvákov

• Dňa  23. 2. 2023 sme v prvom ročníku privítali návštevu - predškolákov. Naši prváci im predviedli ako vedia čítať, písať i počítať, všetko, čo sa od septembra naučili. Spolu si  preskúšali svoje vedomosti a bystré hlavičky. Nechýbala ani rozprávka, básne, piesne, či spoločné hry. Navzájom sme sa obdarovali milými darčekmi a sladkou odmenou. Už teraz sa na vás kamaráti tešíme!

• Hviezdoslavov Kubín-školské kolo

• Aj tento školský rok prebiehala literárna súťaž Hviezdoslavov Kubín, ktorej sa zúčastnili aj naši najmenší recitátori. Pochvalu a uznanie si zaslúžia všetci súťažiaci.

Do okresného kola postupujú žiačky Lenka Sobčáková 2.A trieda a Dominika Skočíková 3.A trieda. Všetkým súťažiacim srdečne blahoželáme.

• Zavítal k nám karneval...

• V piatok 17. 2. 2023 bolo v našej škole plno veselosti a zábavy. Zavítal k nám fašiangový karneval, na ktorý sa všetky deti tešili. Pekne vyzdobená telocvičňa a nápadité masky zaujali  nielen farebnosťou ale aj jedinečnosťou. Prišli k nám princezné, šašovia, bojovníci, či bytosti zo zvieracej ríše. Súčasťou karnevalu boli súťaže, o ktoré sa postarali naši starší kamaráti. Všetci boli odmenení peknou medailou a malou maškrtou. Prežili sme jedno čarovné a radostné dopoludnie.

• Korčuliarsky výcvik

• Žiaci 2.- 4. ročníka sa zúčastnili korčuliarskeho výcviku na zimnom štadióne v Dolnom Kubíne. Pod vedením trénerov si zdokonalili svoje korčuliarske zručnosti, ale i svoju pohotovosť a obratnosť na ľade. Zvládli cvičenia a hry na ľade, kĺzanie, padanie, vstávanie, slalom pomedzi kužele, zbieranie pukov a iné úlohy.                                                                                                                                                   Slávnostným zapálením olympijskej fakle, odovzdaním trofeje a diplomov bol  kurz korčuľovania ukončený. Na záver sme si spoločne zaspievali  hymnu.

• Deň Obchodnej akadémie

• Výchovná poradkyňa sa so žiakmi 9. ročníka dňa 3. februára zúčastnila Dňa Obchodnej akadémie. Prišli žiaci z celej Oravy so svojimi pedagógmi, aj rodičmi. Pani riaditeľka, zástupkyňa ako aj výchovná poradkyňa najskôr v aule informovali žiakov o podmienkach prijímacieho konania, o štúdiu a jeho výhodách, o duálnom vzdelávaní, projektoch školy, zahraničných partneroch, cvičných firmách atď. Potom sa žiaci v skupinách rozišli po škole a v jednotlivých učebniach im pedagógovia aj študenti OA ukázali, prečo by si mali vybrať práve túto ich strednú školu, ktorá patrí k najlepším v regióne.

• Nehejtujem, dávam lajk

• Žiaci 8.A triedy sa 8. februára s výchovnou poradkyňou zúčastnili kultúrno-preventívnej akcie "Nehejtujem, dávam lajk" v MsKS v Dolnom Kubíne. Žiaci sa dozvedeli čo znamená slovo "hejt", o nástrahách internetovej komunikácie, ako správne reagovať na správy, viac o zdravom životnom štýle, o IQ a EQ, či prevláda emócia nad rozumom, alebo naopak. Prednášky osviežili svojimi hudobnými číslami žiaci zo ZUŠ, ako aj z niektorých ZŠ. Súčasťou tejto kultúrnej akcie bolo aj vyhodnotenie výtvarnej súťaže "Šťastie farbami detí", v ktorej žiačka 7. ročníka Nikola Salvová získala veľmi pekné 1. miesto vo svojej kategórii. Týmto jej srdečne blahoželáme a prajeme, nech jej to takto maľuje aj naďalej.