• Kto sme ?

• Základná škola s materskou školou v Dolnom Kubíne je plnoorganizovanou školou.  Vyučovanie prebieha v jednej zmene, skladba žiakov v triedach je z pohľadu sociálneho i intelektuálneho rozmanitá.

Škola se nachádza na severe Slovenska – na Orave. Škola je umiestnená 5 km od centra Dolného Kubína v mestskej časti s názvom Kňažia. Škola je vo veľmi konkurenčnom prostredí. Prostredie školy tvorí rozsiahly areál, v ktorom je vybudovaná hlavná budova prepojená s novovybudovanou prístavbou pre ročníky 1.-4., telocvičňa, školská jedáleň . Okolie tvorí rozsiahla školská záhrada. Najväčšiu plochu v školskom areáli zaberajú ihriská – antukové a detské s trávnatou plochou. Škola má  v bezprostrednej blízkosti les.
          Súčasťou školy je  materská škola, školský klub detí, školská jedáleň a  centrum voľného času.

Školu navštevujú  v najväčšej miere žiaci z mestských častí Dolného Kubína – Kňažia, Mokraď, Jelšava a z okolitých obcí -zo Bzín, Medzibrodia, Pucova a Pokryváča. Prostredie malej školy, záujem pedagógov a dobrá spolupráca s rodičmi prinášajú dobré výsledky v začleňovaní sa všetkých žiakov do spoločnej práce. Deti, žiaci a rodičia nachádzajú v našej škole kľudné prostredie rodinného typu.

Naše zameranie :

Naša škola- škola, v ktorej prevláda radosť, tvorivosť, zodpovednosť, iniciatíva, vzájomná pomoc a spolupráca celej komunity.

Rozvoj osobnosti žiaka

• vychovávať proeurópsky orientovaných, zdravo sebavedomých a slušných ľudí, ktorí vedia stáť za svojimi názormi a vedia rešpektovať názory druhých
          • pripraviť žiakov čo najlepšie na ďalšie štúdium, na život a prácu, tak aby získali dostatočné  vedomosti , praktické spôsobilosti a zručnosti

Motto : " Neučíme sa pre školu, ale pre život "

• učíme žiakov niesť zodpovednosť za svoje správanie, podporujeme spoluprácu v kolektíve a toleranciu.

.

Individuálny prístup ku každému dieťaťu

• dať každému žiakovi šancu, aby sa rozvíjal podľa svojich schopností a aby zažil úspech