• Národné projekty

• Naša škola je zapojená do národných projektov :

Národný projekt :  Podpora polytechnickej výchovy na základných školách

**www.pvodborne.sk <http://www.pvodborne.sk>

Cieľom národného projektu je zvýšenie záujmu žiakov základných škôl o predmety zamerané na polytechnickú výchovu, rozvoj pracovných zručností žiakov hlavne v oblastiach vzdelávania predmetov fyziky, techniky, biológie a chémie a z toho vyplývajúca podpora profesijnej orientácie žiakov ZŠ na odborné vzdelávanie a prípravu.

Národný projekt : Zvyšovanie kvality vzdelávania na ZŠ a SŠ s využitím elektronického testovania

Hlavným cieľom projektu je  zvýšenie kvality vzdelávania prostredníctvom elektronického testovania , zapojenie učiteľov do tvorby testov a úloh pod gesciou NÚCEM, vytvorenie databáz testov a úloh zo všeobecnovzdelávacích predmetov , moderné a softvérovo bezpečné spracovanie a vyhodnotenie testov a úloh

Národný projekt „Nové trendy vzdelávania učiteľov anglického jazyka na základných školách“

Počas projektu si zvýšia učitelia  svoje profesionálne kompetencie na výučbu anglického jazyka.  Projekt ponúka učiteľom nové metódy a nástroje ako jednoducho urobiť hodiny angličtiny atraktívnejšie. Získajú moderné didaktické prostriedky, ktoré sú nadstavbou k existujúcemu portfóliu učebníc anglického jazyka. Žiakom prináša interaktívne a zábavné vyučovacie hodiny, vďaka novému digitálnemu obsahu.

V projekte sa využijú  inovatívne formy a metódy výučby ako pripraviť žiakov ZŠ na rozhodnutie  o budúcom štúdiu či kariére. Projekt sa sústredí na vysoko aktuálne potreby vedomostnej spoločnosti, ako je  príprava žiaka ZŠ na vykonávanie  kvalifikovanej práce v hospodárstve v odboroch, ktoré trh vyžaduje a kde žiak nájde svoje  uplatnenie.

Národný projekt Elektronizácia vzdelávacieho systému regionálneho školstva”

Najvýznamnejšie prínosy projektu sú:

• akcelerácia procesu zavádzania elektronizovaných služieb a digitálnych interaktívnych technológií do škôl,
          • aktívne používanie a lepšia dostupnosť digitálnych technológií,
          • rozšírenie ponuky digitálnych vzdelávacích obsahov vytváraných na báze a v súlade so Štátnym vzdelávacím programom.

Aktivizujúce metódy vo výchove (ich význam pre formovanie hodnotového systému s dôrazom na oblasť mediálnej gramotnosti.)spolupráca s MPC Bratislava.