• Koľko lásky vie dať Kňažia

• Aj tento rok sme sa rozhodli potešiť dôchodcov v Kňažej milými vianočnými darčekmi od detí. Žiaci druhého stupňa spolu s ich rodičmi pripravili bohaté darčeky. Dôchodcov tak opäť potešíme rôznymi pochutinami, hrejivými vecami, kozmetikou, vianočnými ozdobami, či vitamínmi. Za spoluprácu ďakujeme p. Vlaste Dúhovej, predsedníčke miestneho spolku SCK, vďaka ktorej sa darčeky dostali do Klubu dôchodcov v Kňažej, odkiaľ poputujú do správnych rúk. Srdečne ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili.

• Chrípkové prázdniny

• Od 21.12.2022 do 22.12.2022 sa prerušuje vyučovanie v základnej škole z dôvodu zvyšujúcej sa chorobnosti detí - akútne respiračné ochorenia - viac ako 30 % z celkového počtu žiakov. Pozastavená je aj činnosť CVČ, ŠKD a školskej jedálneVšetci žiaci budú odhlásení zo školskej stravy.

Vyučovanie sa začne až po vianočných prázdninách - 9.1.2023.

Prevádzka materskej školy je prerušená od 23.12.2022 do 8.1.2023.

• VR

• Do fotogalérie bol pridaný nový album VR.

Počas hodín prírodovedy vo štvrtom ročníku sme využili virtuálnu realitu na vysvetlenie a pochopenie učiva o vesmíre, planétach a Slnečnej sústave.

• Koľko lásky sa zmestí...

• Aj tento školský rok sme sa spolu so žiakmi zapojili do celoslovenského vianočného projektu  „Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok“.  Potešili sme  tak neznámych seniorov, žijúcich v sociálnom zariadení  v Dolnom Kubíne. Ďakujeme všetkým Vám, ktorí ste nám pomohli vytvoriť  veľa pekných darčekov.....  Veríme, že okrem maličkostí v krabičkách si tam starkí nájdu aj kus lásky, s akou sme ich pripravovali. Prajeme im krásne a pokojné Vianoce.

• Riaditeľské voľno

• Riaditeľka  Základnej školy s materskou školou v Dolnom Kubíne v súlade so zákonom 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov a podľa § 150 ods. 5 udeľuje  riaditeľské voľno deťom a žiakom školy  na deň 9.12.2022 ( piatok) z organizačných a prevádzkových dôvodov.

V uvedený deň nebudú v prevádzke školské zariadenia ( ZŠ, MŠ, ŠKD, CVČ a ŠJ ).Z obedov budú v tento deň všetci automaticky odhlásení.

Tento Oznam_o_udeleni_riaditelskeho_volna.pdf bol rodičom zaslaný cez edupage dňa 21.11.2022

• Ekovianoce 2022

• V našom projekte Ekovianoce 2022 sme v paitok 2.12.2022 zmenili Park Martina Kukučína  na farebnú vianočnú rozprávku. Deti z materských a základných škôl Dolného Kubína si vyzdobili svoj vlastný vianočný stromček. Výstavu stromčekov si môžete pozrieť počas celých vianočných sviatkov

• Predvianočná dielnička v 4.A

• „Hurá, dnes príde do školy moja mama! „ začula som v triede pred hodinou. „Aj moja príde, aj môj brat !“ „A ja prídem aj s otcom a so sestrou! „ Ďalší žiak prišiel ku mne a radostne mi oznámil :„Pani učiteľka, aj naši prídu a donesú aj stromček!“ Postupne sa pridávali aj ďalšie správy našich detí, ktoré sa tešili na tvorivú predvianočnú dielničku. Popoludnie s rodičmi, s rodinnými príslušníkmi a s triednou učiteľkou, bolo vydarené. Vďaka rodičom z našej triedy sme strávili spoločne príjemné chvíle, vyrobili sme drobné vianočné ozdoby, pozdravy, ikebany, oblátky, ozdobili medovníky, postavili a okrášlili sme našimi výrobkami vianočný stromček pre žiakov v 4.A. Aj touto cestou chceme poďakovať rodičom za príjemné chvíle, príspevky do dielničky a za radosť v očiach našich detí.